ייצוג בועדת שחרורים

אסירים שריצו לפחות שני שלישים מתקופת מאסרם רשאים להגיש לוועדת שחרורים בקשה לקיצור עונש ולשחרור מוקדם

את הבקשה מגישים לוועדות שחרורים שמורכבות לרוב משופט, נציגי ציבור וקצינים בשירות בתי הסוהר. הוועדה מחליטה האם האסיר ראוי לשחרור מוקדם בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שבוצעה. עו"ד פלילי מור ברכה בעל ניסיון רב בהגשת בקשות לוועדות שחרורים ויוכל ללוות אתכם לאורך התהליך הרגיש והגורלי הזה.
מי יכול להגיש בקשה לוועדת שחרורים?
וועדת שחרורים היא גוף ייחודי שאחראי על החלטות לגבי שחרור מוקדם. חשוב לדעת שלא כל אסיר רשאי להגיש בקשה לשחרור מוקדם, אלא רק אסירים שנידונו לתקופת מאסר של מעל 6 חודשים וסיימו לפחות שני שליש מהתקופה. כדי להגיש את הבקשה יש להשיג את כל האישורים הרלוונטים המעידים על עמידה בקריטריונים לשחרור מוקדם ולהגיש אותם אל וועדת השחרורים. ניתן לעשות זאת באופן עצמאי וניתן (ואף רצוי) להיעזר בשירותי עו"ד פלילי שילווה אתכם לאורך הדרך.

מה הסיכויים באישור בקשה לשחרור מוקדם?
הסיכויים לאישור בקשות שחרור מוקדם תלויים בגורמים רבים ומשתנים ממקרה למקרה. ראשית יש לוודא שהאסיר עמד בתנאי הבסיסי שהוא ריצוי שני שלישים מתקופת המאסר שנידון אליה. לאחר מכן יש לוודא שהוא עומד בכל התנאים שנקבעו בגזר הדין. אם נקבע למשל שעליו ללכת לשיקום, יש לבחון שאכן עשה את זה ועמד בכל דרישות השיקום. כמובן שגם סוג העבירה וחומרתה ישפיעו על הסיכויים כך שלא תמיד יספיקו עמידה בכל הקריטריונים על מנת לאשר שחרור מוקדם.

עו"ד לייצוג בוועדת שחרורים - למה זה חשוב כל-כך?
אין חוק שאומר שחייבים להצטייד בעו"ד כדי להגיש בקשה לשחרור מוקדם, ועם זאת יש לכך חשיבות גדולה. ליווי של עו"ד פלילי עם ניסיון בייצוג בוועדות שחרורים יוכל להגדיל את סיכויי ההצלחה של בקשתכם. עו"ד מיומן בנושא יסייע לכם להשיג את כל האישורים הרלוונטים (המלצה של עובדת סוציאלית או מנהל הכלא למשל) ויעזור לכם לארגן את הבקשה כך שהיא תהיה בעלת סיכויים גדולים יותר להצלחה. וועדת שחרורים בוחנת פרמטרים רבים מעבר לריצוי תקופה של שני שלישים מהמאסר, וכל מסמך שתשיגו יעזור לכם בהשגת השחרור המיוחל.