שינוי עילת סגירת תיק

הסיבות לסגירת התיק יכולות להיות מגוונות כאשר לסיבה שתירשם יש השפעה מכרעת על העתיד

פעמים רבות תיקים פליליים נפתחים ולאחר מכן נסגרים ללא הגשת כתב אישום. סגירת התיק מחוסר אשמה אינה כמו סגירה בשל היעדר ראיות. כדי לנקות את שמכם הטוב וכדי ליצור לעצמכם אפשרויות טובות בעתיד, כדאי לפעול לשינוי הסיבה שבגינה נסגר התיק כאשר הסיבה האידיאלית היא : חוסר אשמה.  עו"ד פלילי מור ברכה מעניק ייעוץ וליווי משפטי בבקשות לשינוי עילת סגירת תיקים פליליים.
איך קשורה עילת הסגירה של תיק פלילי לעתידכם?
נכון שתיק פלילי סגור עוצר את ההליך המשפטי ומונע פתיחת משפט. ולמרות זאת, תיק פלילי סגור אינו קובע באופן אוטומטי שאתם חפים מפשע. תיק משטרתי שנסגר בשל היעדר ראיות מספיקות או בגלל חוסר עניין לציבור אינו מזכה אתכם מעל לכל ספק ויכולה להיות לכך השפעה מכרעת על עתידכם. התיק אינו נמחק באופן אוטומטי, מה שאומר שהוא יישאר ברישומים המשטרתיים שלכם. זה יכול לפגוע בסיכויים שלכם להתקבל למקומות עבודה מסוימים, למלא תפקידים כאלה ואחרים, ליהנות מאפשרויות קידום ואפילו לפגוע ביחסים שלכם עם בני משפחה, שכנים או חברים. כדי למנוע נזקים עתידיים יש לפעול למען שינוי עילת סגירת התיק ולדאוג שהסיבה תהיה "חוסר אשמה".

שינוי עילת סגירת תיק פלילי - מה הסיכויים להצליח?
כמובן שלא כל בקשות השינוי מאושרות, אך ישנם מקרים רבים בהם זה מצליח. במה זה תלוי? ובכן, ביכולות השכנוע שלכם ובטיעונים והנימוקים שתציגו. כדי להגדיל את הסיכויים מומלץ להיעזר בשירותי עו"ד פלילי שמומחה בבקשות מסוג זה. כך תוכלו לארגן ולנסח את הבקשה באופן שיגדיל את הסיכויים להצלחתה. למרות שזה כרוך במאמץ ובמשאבים, זה שווה את זה ! אל תוותרו ואל תעברו את זה  לבד.

ערעור על עילת סגירת תיק פלילי מחוסר ראיות או חוסר עניין לציבור
מידי שנה מוגשות המון בקשות ערעור על עילת סגירת תיק משטרתי. אחרי שהבהרנו את ההשלכות, זה ברור ומובן מדוע סיבות כמו "חוסר ראיות" או "חוסר עניין לציבור" עלולות לפגוע בכם. כדי להגיש ערעור ובקשה לשינוי עילת סגירת תיק יש לאסוף מסמכים והוכחות שתומכים בטענותיכם, ולהגיש אותם לגורמים במשטרה שאמורים על תחום זה. הם ייבחנו את הדברים ובמידה וישתכנעו, ישנו את הסיבה לסגירת התיק.