ביטול כתב אישום

דאגו להצטייד בעו"ד פלילי בעל ניסיון וידע משפטי בתחום של ביטול כתבי אישום

הגשת כתב אישום היא למעשה "יריית הפתיחה" להליך משפטי והיא מתבצעת לאחר תהליך של חקירה. כאשר מוגש כתב אישום לבית המשפט יהיה מורכב לבטל אותו, אם כי זה עדיין יהיה אפשרי. בנסיבות מסוימות ובמידה ואתם מחזיקים בעובדות קריטיות, תוכלו להביא למחיקתו של כתב האישום ללא ביצוע הליך פלילי. כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה וכדי שכל האינטרסים שלכם יישמרו.
איך מבטלים כתב אישום?
אין ספק שכתב אישום הוא דבר מלחיץ ומאיים שמבשר על תחילתו של הליך משפטי שאין לדעת איך הוא ייגמר. ולמרות שזה נשמע כמו משהו נחרץ וסופי, עדיין ישנו סיכוי לביטול כתב אישום. ישנן מספר דרכים לביטול כתב אישום כאשר הראשונה היא באמצעות הגשת בקשה לסגירת תיק פלילי. לשם כך תצטרכו להציג טיעונים ונימוקים שישכנעו את בית המשפט בצדקתכם ובכך שאין צורך בהגשת כתב אישום. עוד דרך לביטול כתב אישום יכולה להתקיים באמצעות הגשת בקשה לעיכוב הליכים שבמידה והיא תאושר היא תוביל להקפאת ההליכים המשפטיים עד להודעה חדשה. נכון שניתן יהיה לחדש אותם בכל זמן, אך כתב האישום יבוטל לפי שעה, מה שיעניק לכם זמן נוסף לפעול להוכחת חפותכם. דרך נוספת שבה תוכלו לנסות לבטל כתב אישום היא במהלך שימוע פלילי, שהוא זכות שמגיעה לכם על פי חוק.

שימוע לפני הגשת כתב אישום - מה זה בדיוק אומר?
שימוע פלילי מעוגן בחוק ומהווה למעשה הזדמנות אחרונה להימנע מהליך פלילי. בפני כל מי שנאשם בפלילים עומדת הזכות לשימוע פלילי מול התביעה, ובו יוכל לנסות לשכנע את בית המשפט בחפותו ולהוביל לביטול כתב האישום. כיוון שמדובר בהזדמנות אחרונה (אולי האחרונה בהחלט) יש להיערך לשימוע פלילי בצורה הטובה ביותר. יש להגיע לשימוע עם כל הטיעונים, הנימוקים, ההוכחות והראיות שיגרמו לשינוי ההחלטה על יציאה להליך משפטי ויובילו לסגירת התיק הפלילי.

מה הסיכויים לביטול כתב אישום?
קצת קשה לדבר על סיכויים אפשריים לביטול כתב אישום שכן כל מקרה עומד לגופו. בכל תיק פלילי הסיכויים הם שונים ותלויים בנסיבות ופרמטרים נוספים שהוצגו. מה שכן, ייעוץ וליווי משפטי על-ידי עורך דין פלילי מנוסה יסייע לכם להגדיל את הסיכויים. עו"ד מקצועי יוכל לאמוד מראש את סיכויי ההצלחה ולמנוע מכם לבזבז זמן וכסף מיותרים. במידה ותחליטו "ללכת על זה" הוא יסייע לכם בהפעלת טכניקות משפטיות שאולי יתרמו להצלחה.