עבירות נשק ואמל"ח

הסיבות לגניבת נשק על-ידי חיילים יכולות להיות שונות אך לרוב הן יהיו קשורות למצוקה כלכלית

שוויים של נשקים ואמצעי תחמושת הוא גדול במיוחד בשוק האזרחי ויכול להגיע עד עשרות אלפי שקלים ו"לסדר" חיילים שנמצאים במצוקה כלכלית.  ולמרות הרגישות שבעניין, צה"ל לא עושה הנחות בתחום ורואה בחומרה רבה מאוד עבירות נשק. הסיבה לכך היא הרצון להגן על אזרחי מדינת ישראל, משימה שנתקלת בקושי כאשר הנשק מגיע לידיים עוינות. עו"ד פלילי מור ברכה בעל ניסיון רב בתחום וילווה אתכם לאורך ההליך תוך זמינות גבוהה, מקצועיות גדולה והכרות מעמיקה עם מערכת המשפט הצבאית.

עבירות חמורות ועונשים כבדים במיוחד
בשנים האחרונות אנשי העולם התחתון גילו את "הפוטנציאל" הטמון בחיילים עם מצוקה כלכלית והם מפעילים עליהם לחצים כבדים על מנת שאלו יגנבו עבורם נשקים ואמצעי לחימה מהבסיסים. אך כמו שציינו, גם מצוקה כלכלית (גדולה ככל שתהיה) לא מקלה בעונשים על עבירות נשק שנחשבות לחמורות ביותר. העונשים הקבועים בחוק הצבאי הם כבדים במיוחד ויכולים להגיע עד שנות מאסר רבות. ההשלכות ילוו את הנאשמים גם לאחר סיום תקופת ריצוי המאסר ויקשו עליהם להשתלב בחיים האזרחיים לאחר מכן. הסיבה לכך היא כדי להרתיע וכדי להבהיר את חומרת המעשה. נשק שמגיע לידיים עוינות עלול לסכן את תושבי המדינה וליצור כאוס של ממש.

מעורבים בעבירות נשק? כל דקה חשובה!
חשוב להבין שיש מגוון סוגים של עבירות נשק עם הבדלים מהותיים בניהם. עבירה של אובדן נשק אינה דומה לעבירה של גניבת נשק או מכירת נשק והעונשים גם כן ישתנו בהתאם. אם מתנהלת נגדכם חקירה בנושא של עבירות נשק עליכם לפנות במהירות האפשרית לייעוץ אצל עורך דין פלילי. הזמן הוא גורם מכריע במקרה זה וככל שתמהרו לקבל ייעוץ משפטי (עוד לפני חקירת מצ"ח), תוכלו להשפיע על תוצאות התיק.

עו"ד פלילי עם ניסיון בתחום יעשה את העבודה הטובה ביותר
לא כל עו"ד פלילי הוא עו"ד מתאים לייצוג בעבירות נשק וחשוב לבחור אותו בקפידה. העתיד שלכם מוטל על הכף ורק עו"ד פלילי עם ניסיון בייצוג בעבירות נשק הוא האדם המתאים. בנוסף לכך, עליו להכיר את מערכת המשפט הצבאית, את הקצינים שפועלים בה ואת ההתנהלות הייחודית שלה. רק ניסיון ובקיאות במשפט הצבאי יהיו יעילים בתיק חמור כמו זה. עו"ד מור ברכה זמין עבורכם לייעוץ, ייצוג, ניהול התיק או לכל שירות משפטי אחר.