תקיפת שוטר, לך תוכיח...

ידעתם שאדם שתקף שוטר צפוי לעונש מאסר שיכול להגיע אפילו עד 3 שנים? אפילו אם מדובר על תקיפה "קלה" בלבד.

זה לא שחלילה אנחנו מצדיקים תקיפות שוטרים, כמו שאנחנו מבינים שמצבים מסוג מתרחשים לא פעם ולא פעמיים. העניין הוא שאנשים שמואשמים בתקיפת שוטרים, ובפועל לא עשו זאת, נתקלים בקושי גדול להוכיח את צדקתם. החוק רואה בחומרה רבה ניסיונות לתקיפת שוטרים ולא מגלה סלחנות למקרים אלו. אז מה תעשו במידה ואתם מואשמים בכך? עו"ד מור ברכה עם מידע שכדאי לכל אחד להכיר.

מה עושים כשמואשמים בתקיפת שוטר?
אם אדם מתנגד למעצרו או מעכב ומפריע לשוטר במהלך תפקידו, בנסיבות מסוימות זו יכולה להיחשב תקיפה. כמובן שחשוב לנהוג בנימוס ובכבוד כלפי שוטרים גם אם המצב מלחיץ, מפחיד ורגיש ביותר. יחד עם זאת, קורה לא פעם שאנשים מאבדים את העשתונות כתוצאה מהחרדה הזו ומגיעים למצבים שנחשבים לתקיפה של שוטרים. במקרה שקיבלתם תלונה על כך יש לקבוע במהירות האפשרית פגישת ייעוץ ראשוני עם עו"ד פלילי. אל תגידו דבר, אל תנדבו מידע ואל תתגוננו לפני שתקבלו הנחיות מעו"ד בעל ניסיון בתחום. כל דבר שתגידו עלול לשמש נגדכם ולעשות נזק גדול אפילו יותר. עורך-דין פלילי מאיזור המרכז יוכל להנחות אתכם כיצד לנהוג ולתדרך אתכם כיצד לפעול על מנת לצמצם נזקים ובמטרה להשיג את התוצאות הטובות ביותר לאור הנסיבות הקיימות.

העונשים הצפויים על תקיפת שוטר?
תקיפת שוטר זוהי עבירה פלילית חמורה שנתפסת כמאיימת באופן ישיר על מוסדות החוק במדינה. לאור ריבוי מקרים של תקיפות שוטרים והפרעה לביצוע מהלך תפקידם נקבעו עונשים חמורים וכבדים שנועדו להרתיע ולצמצם התנהגות תוקפנית כלפי שוטרים. אדם שיפריע לשוטר, יעכב אותו או ינהג כלפיו באלימות ובתוקפנות צפוי לעונשי מאסר בין חודש ימים ועד שלוש שנים. במקרים חמורים במיוחד יכול בית המשפט גם להטיל עונשי מאסר אפילו של חמש שנים.

אפשרויות זיכוי מהאשמה של תקיפת שוטר
למרות שהחוק אינו מקל ראש בעניין תקיפות שוטרים, במידה ותצליחו להוכיח שלא תקפתם אתם יכולים לצאת זכאים מאשמה ללא כל עונש. עד כמה זה אפשרי? ובכן, בכל מקרה ישנה אפשרות לזיכוי מאשמה בהנחה שתצליחו להוכיח את טענותיכם. ייעוץ וייצוג על-ידי עו"ד פלילי מנוסה יכול להגדיל את סיכויי הזיכוי שלכם. עו"ד מור ברכה מתמחה בתחום הפלילי ובעל ניסיון רב בייצוג במקרים של האשמות על תקיפות שוטרים. הנכם מוזמנים ליצור קשר כדי שביחד נבחן את המקרה ואת סיכויי הזיכוי הקיימים.