עיכוב הליכים

עיכוב הליכים משמעותו הקפאת ההליכים המשפטיים עד להודעה חדשה

יהיו פעמים בהן הנאשם (בסיוע עו"ד) יגיש בקשה לעיכוב הליכים, ויהיו פעמים בהן היועץ המשפטי הוא שיחליט על העיכוב. במידה ואתם עומדים לפני משפט לעתים זה יכול להיות לטובתכם ולאפשר לכם להרוויח זמן ואפשרויות נוספות להוכיח את חפותכם. לעתים זה יהיה בעוכריכם ויעכב את אפשרויות הזיכוי שלכם. כך או אחרת מומלץ להתייעץ עם עו"ד שיבחן את הדברים לעומקם ויסייע לכם להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבורכם.
מתי ניתן להתחיל בעיכוב הליכים במשפט פלילי?
למעשה אין "דד ליין" לעיכוב הליכים וניתן לעשות את זה בכל שלב במשפט הפלילי, מרגע הגשת כתב האישום. זה יכול לקרות לפני תחילת המשפט, לפני הכרעת הדין, או במהלך המשפט. כמובן שצריך להציג נימוקים משכנעים לעיכוב ההליכים וזה לא מתבצע באופן אוטומטי. אם אתם נאשמים באירוע פלילי כזה או אחר, ומרגישים צורך בעיכוב הליכים, מומלץ שתמצאו לכם עורך דין פלילי מומלץ שיעזור לכם לארגן את הנימוקים והטענות ולהגדיל את סיכויי ההצלחה של בקשתכם.

חידוש הליך משפטי שעוכב - מה אומר החוק לגבי זה?
עיכוב הליכים, כשמו כן הוא מעכב את ההליכים ולא מסיים או סוגר אותם. נכון שאחרי אישור עיכוב הליכים הם מוקפאים לחלוטין ולא נעשית בהם כל פעילות, אך היא יכולה להתחדש כמעט בכל רגע נתון. התקופה הקבועה בחוק לחידוש הליכים הינה לרוב עד חמש שנים, כלומר בפרק זמן זה יכולים להתחדש ההליכים הפליליים שהותחלו מאותה נקודה שהופסקו. אחרי חמש שנים יהיה קשה מאוד לחדש הליכים ויהיה צורך באישורים מיוחדים ובנימוקים משכנעים ביותר.

הצד של נפגעי עבירה לגבי עיכוב הליכים
נפגעי עבירה בהליכים פליליים בנושאי מין ואלימות רשאים להביע את עמדתם לגבי עיכוב הליכים. מה הכוונה? כשיש עיכוב הליכים בעניינם הם מקבלים על כך הודעה ויכולים לפנות בכתב אל היועץ המשפטי כדי להביע את עמדתם על כך. יהיו מקרים בהם עמדתם לא תשנה דבר ויהיו מקרים בהם היא תשנה את החלטת היועץ המשפטי, אך הזכות הזו קיימת בעיניה ומהווה כלי שיש לנפגעי עבירה לנסות ולשנות החלטות בעניינים שנוגעים אליהם.