הגשת ערר על סגירת תיק חקירה

גם אם התיק שנפתח נגדכם נסגר מסיבה "פחות טובה" או כזו שעלולה להכתים אתכם ולפגוע בעברכם, יש מה לעשות בנידון.

סגירת תיק חקירה בשל חוסר אשמה אינה כמו סגירת תיק בשל היעדר ראיות או חוסר עניין לציבור. הראשונה מזכה אתכם מכל אשמה, בעוד הסיבות האחרות אינן גורסות בהכרח שאתם חפים מפשע. עו"ד מור ברכה ילווה אתכם בהגשת ערעור על סגירת תיק חקירה תוך שימוש בידע ובניסיון שצבר ובטכניקות משפטיות יעילות.
איך משנים עילת סגירת תיק פלילי?
כדי להגיש ערר על סגירת תיק פלילי יש לאסוף נתונים והוכחות שתומכות שטענותיכם. אם אתם חשים שנעשה לכם עוול ונכתבה עילת סגירה שאינה משקפת את המציאות כפי שאתם רואים אותה, אתם בהחלט יכולים לפעול כדי לשנות את זה. הסיבה האידיאלית שתיכתב היא "חוסר אשמה" וכל סיבה אחרת עלולה לפגוע בעתידכם האישי והמקצועי. כדי לשנות את הדברים יש להגיש בקשת ערעור מסוגרת למשטרה ולבקש שתיכתב סיבה אחרת מזו שנכתבה. לשם כך תצטרכו לשכנע את המשטרה בצדקתכם ולכן יש להתכונן לכך כראוי. צריך לאסוף ראיות, לנסח את הטיעונים באופן משכנע ולארגן את הערעור בצורה מסודרת ונכונה. לאחר שתגישו את הבקשה ידונו בה ובמידה וישתכנעו בצדקתכם היא תאושר. במידה ולא, הסיבה שנרשמה מלכתחילה היא שתישאר.

למה זה חשוב כל-כך ולמה כדאי לכם להתאמץ?
אז כן, זה דורש מאמץ, זה דורש סבלנות ואם תיעזרו בעו"ד זה גם יהיה כרוך בהוצאה כספית. ולמרות על המאמץ והעבודה הקשה, זה יהיה שווה את זה. לסיבה שכתובה על סגירת התיק יש השפעה רבה עתידכם. הסיבה האידיאלית, כאמור, היא "היעדר אשמה" ואז נמחק התיק באופן אוטומטי מהרישום המשטרתי. אם במקרה שלכם כתוב "חוסר ראיות" או "חוסר עניין לציבור" זה יכול להיות כרוך בהשלכות על עתידכם. למנוע מכם לעסוק במקצועות מסוימים, לעצור אתכם מלקבל קידום בעבודה, למנוע מכם להתקבל ליישובים קהילתיים ולהרוס יחסים עם חברים ובני משפחה. אתם בטח לא רוצים את כל הנזקים האלו ולכן המאמץ משתלם.

עו"ד פלילי עם ניסיון בתחום יכול לעזור לכם להצליח
בקשות ערר על סגירת תיק לא מתקבלות באופן אוטומטי והדרך שלכם להגדיל את הסיכויים היא להצטייד בעזרה של עו"ד פלילי. עו"ד עם ניסיון והצלחות מוכחות בתחום יוכל לעזור לכם לאסוף את ההוכחות, לארגן הנתונים ולהגיש את הבקשה באופן שיגדיל את סיכויי אישורה. למרות שאין כל מניעה שתפעלו בעצמכם, ההמלצה היא להיעזר באיש מקצוע כדי שלא תבזבזו זמן וכסף מיותרים וכדי שבאמת תצליחו בכך.