סגירת תיק פלילי

אנחנו לא נוותר במלחמה על שמכם הטוב!

תיק פלילי עשוי לפגוע בסיכויים לקבלה למקום עבודה מסוים, לפגוע בשם הטוב, להרוס יחסים עם חברים ולגרור נזק נוסף. ישנן סיבות רבות שבגינן תוכלו לפעול לסגירת התיק הפלילי שנפתח נגדכם באופן שלא יעיב על עתידכם ועתיד בני המשפחה שלכם. צרו קשר כדי שעו"ד מור ברכה יבחן את התמונה במלואה ויפעל באופן מקצועי לטובת סגירת התיק או מחיקת הרישום הפלילי.
סיבות אפשריות לסגירת תיק פלילי
כפי שציינו, העילה לסגירת התיק היא החשובה והמשמעותית ואין להקל ראש בסיבה שנכתבת. אפילו שלא מוגש כתב אישום ואפילו שלכאורה אתם ובית המשפט סיימתם, חשוב שתפעלו כדי שתירשם הסיבה הטובה ביותר עבור עתידם. קיימות שלוש סיבות עיקריות לסגירת תיק פלילי: היעדר או מחסור בראיות, חוסר עניין לציבור וחוסר אשמה. הסיבה האחרונה היא הסיבה האידיאלית והיא זו שקובעת שאינכם אשמים. תיק שנסגר מחוסר אשמה יימחק מהרישום המשטרתי בעוד תיקים שנסגרו מהסיבות האחרות יישארו בתיעוד. שתי הסיבות האחרות לא קובעות באופן חד משמעי שאינכם אשמים, הן מותירות את התיק ברישום המשטרתי, ולכן על אף שהתיק נסגר, הוא עלול להמשיך ולהפריע לשגרת חייכם.

סגירת תיק פלילי מחוסר בראיות או חוסר עניין לציבור - מה זה אומר לגבינו?
במידה והתיק שנפתח נגדכם נסגר כאשר נכתבה אחת מהסיבות האלו (חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור), זה יכול להשפיע עליכם בתחומים רבים. הסיבות האלו לא קובעות את חוסר אשמתכם באופן חד משמעי, מה שיכול לפגוע בקבלה שלכם למשרות מסוימות, באפשרויות קידום בעבודה, ביחסים עם חברים ובני משפחה ובפרמטרים נוספים. יכול להיות כמובן שלא יהיו לכך שום השלכות אך ברוב המקרים זה אכן משפיע וכדאי לפעול לשינוי עילת סגירת תיק פלילי.

מה אפשר לעשות כדי שתיק פלילי ייסגר מחוסר אשמה? 
לפני סגירת התיק אין לכם יותר מידי מה לעשות כדי לקבוע את סיבת הסגירה. ברוב המקרים תקבלו הודעה על סגירת התיק כאשר בהודעה תיכתב הסיבה להחלטה. אם הסיבה אינה לרוחכם ואתם חשים שהיא נכתבה בחוסר צדק, תוכלו לפעול לטובת שינוי סיבת סגירת תיק פלילי. עליכם להגיש בקשת ערעור על סגירת תיק חקירה ולהציג ראיות ונימוקים שיתמכו בטענותיכם. אם הערעור יתקבל תשונה עילת סגירת התיק ואם לא, המצב יישאר בעינו. סיוע משפטי מעו"ד פלילי יכול לעזור לכם בהשגת התוצאה הרצויה וכדאי לקחת את זה בחשבון.