כתבי אישום - עו"ד לליווי, ביטול ומחיקה

כתב אישום מוגש על-ידי המדינה והוא המבשר על פתיחתו של הליך משפטי פלילי

בכתב האישום מפורטות העובדות שנטענות על-ידי התביעה וכן הסעיפים שעליהם עבר הנאשם. במידה ותצליח התביעה להוכיח את העובדות שבכתב האישום, ניתן יהיה להביא להרשעתו של הנאשם. עו"ד פלילי מור ברכה ילווה אתכם לאורך כל הדרך, עוד לפני הגשת כתב האישום, במהלך שלבי החקירה הראשוניים, וכן במהלך המשפט.
בקשה להימנעות מהגשת כתב אישום
כתב אישום, כאמור, הוא האות לפתיחתו של משפט פלילי ואחריו יבוא שלבי טיעונים, דיונים והכרעות. אלא שלפני השלבים האלו יש לכם סיכוי נוסף להימנעות מהגשת כתב אישום. קוראים לזה שימוע פלילי והוא ההזדמנות האחרונה שלכם לשכנע את גורמי החוק שלא להגיש נגדכם כתב אישום. זכות השימוע מעוגנת בחוק ובמהלכו יכול הנאשם להציג את טענותיו לתביעה תוך ניסיון להוכיח את חפותו ולא להיגרר למשפט ארוך ומייגע. לשימוע פלילי אין הזדמנות שנייה ולכם יש להגיע אליו הכי מוכנים שאפשר. אין מקום לטעויות וחשוב מאוד להיעזר בשירותי עו"ד מומחה בתחום הפלילי שיעזור לכם בניסוח הטענות ובהכנה לשימוע.

כך תתמודדו בצורה הטובה ביותר עם כתב האישום
אם השימוע הפלילי לא צלח או שוויתרתם מראש ולא ניגשתם אליו, אתם נכנסים להליך משפטי מורכב שכתב האישום הוא ראשיתו. כתב האישום כולל את כל האישומים, הראיות והטענות נגדכם תוך פירוט מלא של העבירות הפליליות בהן אתם מואשמים. התמודדות עם כתב אישום אינה דבר קל וכדי לעשות את זה יעיל ומדויק מומלץ להתייעץ עם עו"ד פלילי שיקרא בעין מקצועית את כתב האישום ויציע דרכי פעולה חכמות ונכונות. אין ספק שכתב אישום הוא דבר מפחיד ומאיים שמכניס למצב של בלבול וחוסר וודאות, ובדיוק בגלל זה ליווי של עו"ד פליליסט מקצועי הוא חשוב כל-כך.  אל תתמודדו עם זה לבד!

מה קורה אחרי הגשת כתב אישום?
אחרי הגשת כתב האישום תוכלו לקבל לידכם את כל חומרי החקירה ולעיין בהם בדקדוק. כמובן שמומלץ לעשות זאת עם עורכי-דין פליליים מנוסה שכן לא תמיד הדברים ברורים ומובנים כל-כך. בחינת חומרי הראיות חשובה והכרחית כדי לתכנן את המשך הצעדים. בדרך אחרי הגשת כתב אישום תקבלו זימון לדיונים משפטיים ויתחיל השלב החשוב שיקבע את עתידכם האישי. חשוב לזכור שאפילו שהוגש נגדכם כתב אישום, האפשרות שתצאו זכאים וחפים מפשע עדיין קיימת וכדאי לכם להילחם עליה.