ייעוץ לפני חקירה

אין ספק שלאדם הנורמטיבי זימון לחקירה יכול להיות מפחיד, מאיים, מבלבל, ומלווה בחוסר וודאות רב

לחקירה ראשונית יש משקל גדול בתוצאות ההליך ויש להגיע אליה מוכנים ככל האפשר. בכל מקרה של זימון לחקירה מומלץ להתייעץ עם עו"ד בעל ניסיון בתחום בכדי שזה ינחה אתכם כיצד לנהוג ולפעול במהלך החקירה. עו"ד פלילי מור ברכה בעל ניסיון רב בייעוץ משפטי לפני חקירות משטרתיות ויוכל ללוות אתכם כדי שהזכויות שלכם יישמרו והאינטרסים שלכם יושגו.
חקירה משטרתית - אתם חייבים להגיע אליה הכי מוכנים שאפשר
אז כן. זה מפחיד ומאיים ואין כל ספק שזה מאוד מאוד מלחיץ. זימון לחקירה אף פעם לא מלווה בתחושות נעימות ושלא נדבר בכלל על מה שקורה בחקירה עצמה. העניין עם חקירות משטרתיות (בעיקר אם אין לכם ניסיון קודם בתחום) הוא שיש ערפל גדול סביבן. אתם לא יודעים מה צפוי לכם, מה קורה בחקירות האלה, מה כדאי להגיד ומה לא ולמעשה אתם לא יודעים שום דבר. חוסר הידיעה הזה עלול לפגוע בכם ולגרום לכם להתנהג באופן שיוביל להשלכות בעייתיות עבורכם. ייעוץ לפני חקירה יסייע בהסרת מסך הערפל ובעיקר יאפשר לכם להגיע מוכנים ככל האפשר. יש לכך חשיבות רבה בתוצאות החקירה ולא כדאי להקל ראש בכך. האופן בו תנהגו בחקירה עשוי להשפיע על המשך ההליך המשפטי ולכן עליכם לנהוג בצורה מדויקת ואחראית. את ההוראות וההנחיות תקבלו בייעוץ מקדים לחקירה.

כדאי שתכירו זכויות נחקרים לפני חקירה משטרתית...
גם אם אתם נחקרים תחת אזהרה, גם אם אתם נחקרים בתור עדים בלבד ואפילו אם יש ראיות סבירות לכך שביצעתם עבירה פלילית חמורה, יש לכם זכויות בחקירה. זכויות נחקרים הוא תחום שלם שצריך להכיר לפני התייצבות לחקירה משטרתית. כך תוכלו לדעת האם כדאי להשתמש בזכות השתיקה, בזכות לא לשתף פעולה בחקירה, בזכות לנוכחות עו"ד בחקירה וכו'. בפגישת ייעוץ לפני חקירה תוכלו לקבל מידע על כל הזכויות המגיעות לכם וכן הכוונה האם ומתי כדאי להשתמש בהן.

עו"ד מומלץ לייעוץ לפני חקירה - איך בוחרים?
כפי שוודאי הבנתם, פגישת ייעוץ אצל עו"ד פלילי לפני התייצבות לחקירה יכולה לשנות את התמונה ויש לה חשיבות רבה. גם אם תזדקקו לפגישה אחת בלבד ולא תצטרכו ליווי משפטי לאורך הדרך, אל תוותרו עליה. כדי לבחור נכון עו"ד פלילי לייעוץ לפני חקירה יש לוודא שיש לו ניסיון בייצוג נחקרים בתחום הפלילי, וכן ניסיון בתחום הספציפי שבו אתם מעורבים. בנוסף לכך כדאי לבחון את הידע המשפטי שלו וכן את הזמינות שלו. השלבים הראשונים של לפני חקירה דורשים עו"ד שיהיה זמין עבורכם ולא מומלץ לבחור מישהו שאין לו זמן עבורכם,  מוכר ומומלץ ככל שיהיה.