פתח תפריט

ייצוג נפגעי עבירה

בלא מעט מקרים של עבירות פליליות ישנו צד נפגע שלמרות שהוא אינו חלק בהליך המשפטי מגיעות לו זכויות

חוק זכויות נפגעי עבירה קובע רשימת זכויות המגיעות לאלו שנפגעו כתוצאה מביצוע עבירה פלילית. אם הקורבן מת (במקרה של רצח למשל), בני משפחות יהיו נפגעי העבירה והזכויות יגיעו להם. אם הנכם נפגעי עבירה, חשוב לקבל ייצוג משפטי מקצוע ואמין שידע לשמור על הזכויות המגיעות לכם. עו"ד מור ברכה זמין עבורכם.

מה אומר החוק לגבי זכויות נפגעי עבירה?
עד שנת 2001 לא זכו נפגעי עבירה למעמד כלשהו ולא היה להם שום חלק בהליך הפלילי שהתקיים, אפילו שבעל כורחם הם היו חלק מרכזי בו. למעשה גם עכשיו אין להם חלק בהליך הפלילי, אך חוק זכויות נפגעי עבירה בהחלט מעניק להם מעמד וזכויות שמוסדרות ומעוגנות באופן חוקי. בין הזכויות המגיעות להם ניתן למנות: זכות למגבלות על מסירת פרטים אישיים (נוגע לנפגעי עבירות מין ואלימות ובמטרה לשמור על פרטיותם), זכות לקבלת מידע על הליכים פליליים, זכות לעיון בכתב האישום, זכות למסור הצהרה לגוף החוקר או התובע ולתאר בה את הנזקים שנגרמו וכן זכויות נוספות בהן גם זכויות לפיצויים כספיים.

פיצויים כספיים לנפגעי עבירה - כמה מגיע לכם ואיך מקבלים אותם?
נפגעי עבירות פליליות יכולים לקבל פיצויים כספיים שיכולים להגיע עד גובה של 258,000 ש"ח. הסכום הזה נוגע לפיצויים שנקבעים בהליך פלילי ואין לנפגע העבירה יכולת להשפיע על הקבלה שלהם. שימו לב שלא בכל עבירה פלילית יקבל הקורבן פיצוי כספי וגם אם כן יקבל גובה הפיצוי יהיה תלוי בחומרת העבירה ובפרמטרים נוספים. 


צרו איתנו קשר