ייצוג נפגעי עבירה

בלא מעט מקרים של עבירות פליליות ישנו צד נפגע שלמרות שהוא אינו חלק בהליך המשפטי מגיעות לו זכויות

חוק זכויות נפגעי עבירה קובע רשימת זכויות המגיעות לאלו שנפגעו כתוצאה מביצוע עבירה פלילית. אם הקורבן מת (במקרה של רצח למשל), בני משפחות יהיו נפגעי העבירה והזכויות יגיעו להם. אם נקלעתם להיות נפגעי עבירה, חשוב לקבל ייצוג משפטי מקצוע ואמין שידע לשמור על הזכויות המגיעות לכם. עו"ד מור ברכה זמין עבורכם.
מה אומר החוק לגבי זכויות נפגעי עבירה?
עד שנת 2001 לא זכו נפגעי עבירה למעמד כלשהו ולא היה להם שום חלק בהליך הפלילי שהתקיים, אפילו שבעל כורחם הם היו חלק מרכזי בו. למעשה גם עכשיו אין להם חלק בהליך הפלילי, אך חוק זכויות נפגעי עבירה בהחלט מעניק להם מעמד וזכויות שמוסדרות ומעוגנות באופן חוקי. בין הזכויות המגיעות להם ניתן למנות: זכות למגבלות על מסירת פרטים אישיים (נוגע לנפגעי עבירות מין ואלימות ובמטרה לשמור על פרטיותם), זכות לקבלת מידע על הליכים פליליים, זכות לעיון בכתב האישום, זכות למסור הצהרה לגוף החוקר או התובע ולתאר בה את הנזקים שנגרמו וכן זכויות נוספות בהן גם זכויות לפיצויים כספיים.

פיצויים כספיים לנפגעי עבירה - כמה מגיע לכם ואיך מקבלים אותם?
נפגעי עבירות פליליות יכולים לקבל פיצויים כספיים שיכולים להגיע עד גובה של 258,000 ש"ח. הסכום הזה נוגע לפיצויים שנקבעים בהליך פלילי ואין לנפגע העבירה יכולת להשפיע על הקבלה שלהם. שימו לב שלא בכל עבירה פלילית יקבל הקורבן פיצוי כספי וגם אם כן יקבל גובה הפיצוי יהיה תלוי בחומרת העבירה ובפרמטרים נוספים. אם מחליט נפגע העבירה לפנות להליך אזרחי ולתבוע מהעבריין פיצויים כספיים, הסכומים יכולים להיות גם גבוהים יותר ואין להם תקרה מסוימת. הבחירה אם לפנות לתביעה אזרחית או להסתפק בהחלטת בית המשפט שנקבעה בהליך הפלילי, צריכה להיות בהתאם לנתונים הקיימים ולמקרה הספציפי.

עו"ד לייצוג נפגעי עבירה - למה זה חשוב כל-כך?
נפגעי עבירה יכולים לקבל ייצוג משפטי מעו"ד פלילי שידאג להגן על זכויותיהם ויפעל למען מימושם. במקרה של תביעה לפיצוי כספי יש חשיבות מכרעת לייצוג ע"י עו"ד מנוסה, שכן כך ניתן להגדיל את סיכויי ההצלחה בתביעה. גם במקרה של שמירה על שאר הזכויות והגנה על האינטרסים של נפגעי עבירה יש חשיבות לייצוג עו"ד שיצור אסטרטגית פעולה חכמה ואחראית. עו"ד פלילי עם ניסיון בייצוג נפגעי עבירה יוכל להשתמש בטכניקות המשפטיות המדויקות ויציע דרכי פעולה להשגת התוצאות הטובות ביותר עבורכם. כמובן שתוכלו לעשות את זה בעצמכם וללא ליווי עו"ד, אולם מדובר במצב רגיש ומורכב וסיוע מעו"ד יכול להפוך את הדברים לקשים מעט פחות.