עורך דין פלילי לקטינים ונוער

קטינים ונערים המעורבים בהליך פלילי עומדות זכויות מיוחדות שלא מגיעות לבגירים

הזכויות באות לידי ביטוי בליווי מבוגר במהלך החקירה, בקיום הליכים בבית משפט לנוער, בתנאי מעצר אחרים ועוד. בכל מקרה בו מעורבים נערים וקטינים בחקירות או הליכים משפטיים אחרים, מומלץ להצטייד בעו"ד בעל ניסיון בתחום. רק כך תוכלו לוודא שכל הזכויות והאינטרסים נשמרים ושאתם עומדים בפני הליך הוגן ותקין. 

החשיבות של בחירת עו"ד פלילי עם ניסיון בייצוג קטינים ונוער
מעורבות נוער או קטינים בנושאים פליליים היא נושא מורכב וסבוך שיש להתנהל בו ברגישות גדולה. מעבר לזכויות הייחודיות עליהן נדון בהמשך, ההליך עצמו מתקיים קצת אחרת והגופים ששופטים וחוקרים את הנערים פועלים באופן שונה. רק עו"ד פלילי עם ניסיון בייצוג נערים וקטינים יוכל לנווט אתכם כהלכה, לתאר לכם לקראת מה אתם הולכים ולתכנן אסטרטגיה שתוביל לתוצאות הטובות ביותר. לא כל עורך דין מכיר את התחום הרגיש של נוער ופלילים ולהיכרות הזו יש חשיבות מכרעת. צריך לדעת בדיוק מהן הזכויות, מתי כדאי להשתמש בהן, איזו הכנה יש לעשות לנערים לפני חקירות או דיונים, מה האפשרויות המשפטיות הקיימות, מהם סיכויי הצלחה, מה היו התוצאות במקרים דומים שהתרחשו בעבר ועוד.

זכויות קטינים ונערים בחקירות פליליות ובמשפט
מערכת החוק יוצאת מנקודת הנחה מוצדקת שקטינים ונערים לא יכולים להתמודד עם חקירות משטרתיות כמו שבגירים יכולים. מסיבה זו הם זכאים לזכויות מעט שונות שמטרתן להגן עליהם ולגרום להליך להתנהל בצורה ראויה ככל הניתן. בין הזכויות הקיימות ניתן למנות: הזכות לנוכחות הורה או נציג אחר במהלך חקירה משטרתית, איסור חקירת קטינים בשעות הלילה, דיונים משפטיים בדלתיים סגורות, השתתפות הורי הקטין בדיונים המשפטיים, וזכויות נוספות. עו"ד פלילי מנוסה בייצוג בני נוער בקיא בכל הזכויות וידאג למימושן באופן שיפעל לטובת הקטין המיוצג.

דברים שצריך לדעת על הליך פלילי עם מעורבות נערים וקטינים?
מערכת החוק רואה בחומרה רבה מעורבות קטינים ונוער בעבירות פליליות. יחד עם זאת, ישנה הבנה ברורה של הצורך בשיקום עבריינים צעירים והחזרתם למעגל החברה באופן תקין שלא יגרור נזקים נוספים. העיקרון הזה מנחה את המשטרה ובתי המשפט ופעמים רבות ניתקל בעונשים קלים (יחסית לאלו שיקבלו הבגירים) על עבירות פליליות. בנוסף לכך נראה הנחיות לשיקום הנערים, בין אם במסגרות שיקומיות ובין אם במקומות אחרים. המטרה של מערכת החוק היא להשיב את הנערים למסלול חיים תקין ככל הניתן למען הסדר הטוב בחברה. כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבור הנערים המעורבים צריך עו"ד עם ניסיון בייצוג קטינים, כזה שידע לשמור על האינטרסים שלהם ולהשיג עבורם את התוצאות הטובות ביותר.