עבירות רכוש

רכושו של אדם נחשב לחלק בלתי נפרד מזכויותיו ולכן מקרים של פגיעה ברכוש נחשבים לעבירות פליליות

עבירות רכוש כוללות בתוכן פגיעה בקניין וברכוש באופן בגורם נזק ישיר או עקיף לאדם. העונשים על עבירות מסוג זה תלויים בחומרת העבירה ובכל מקרה של מעורבות בעבירות רכוש מומלץ להצטייד בעו"ד פלילי בעל ניסיון בטיפול במקרים דומים.
מהן עבירות רכוש?
גרימת נזק לרכוש, גניבת רכוש, פריצה לרכוש, גניבה, שוד או שוד מזוין וכל מקרה של פגיעה ברכוש או כוונה לפגיעה ברכוש נכלל תחת הקטגוריה של עבירות רכוש. במידה והוכחה כוונה תחילה לביצוע עבירה זו תיחשב עבירה פלילית לכל דבר ועניין. החוק רואה בחומרה רבה פגיעה ברכוש וגם אם אין נזק אלא רק כוונה לפגיעה ברכוש ניתן להאשים את החשוד בעבירות רכוש. כמובן במידה וישנן הוכחות לכך.

העונשים על עבירות רכוש
כיוון שמדובר בעבירות פליליות העונשים על עבירות רכוש יכולים להיות חמורים ביותר ולהגיע גם עד תקופות מאסר ממושכות בפועל. העונש משתנה בהתאם לסוג העבירה ולחומרתה ויש לשים לב להבדל בין עבירת גניבה לעבירת שוד. בעבירות שוד הקורבן יהיה נוכח ותופעל כלפיו אלימות, מה שיהפוך את העבירה לחמורה יותר וכך גם את העונש הניתן עליה. שוד מזוין ייחשב לעבירה פלילית חמורה אפילו יותר, בין אם מדובר בנשק חם ובין אם בנשק קר שכן מעורבת בו אלימות חמורה.

מזעור נזקים במקרה של מעורבות בעבירות רכוש
אם מצאתם את עצמכם חשודים או מואשמים בעבירות רכוש יש לפנות במהרה לקבלת ייעוץ משפטי מעו"ד פלילי עם ניסיון בייצוג עבירות רכוש. כפי שציינו העונשים על העבירות האלו יכולים להיות חמורים ואתם עלולים למצוא את עצמכם יושבים בכלא למשך שנים רבות. עו"ד פלילי עם ניסיון יפעל להשגת ראיות והוכחות לחפותכם ובמידה ולא יהיה ניתן להשיג אותן, הוא יפעל למזעור נזקים ולהשגת התוצאות האפשריות הטובות ביותר עבורכם.