עבירות תקיפה

אחת מהקטגוריות בחוק העונשין מתייחסת לעבירות תקיפה שנחשבות לעבירות פליליות לכל דבר ועניין

גם אם התקיפה לא גרמה לחבלה של ממש זוהי עבירה פלילית שהעונשים עליה יכולים להגיע גם לתקופות מאסר ממושכות. עו"ד פלילי מור ברכה מומחה בייעוץ וייצוג במקרים של עבירות תקיפה תוך שימוש בידע וניסיון והכרות מעמיקה עם מערכת המשפט.
מה נחשב לעבירת תקיפה?
חוק העונשין מגדיר עבירת תקיפה כמכה, נגיעה, דחיפה או הפעלת כוח על גופו של אחר באופן ישיר או עקיף. כל מקרה של הפעלת כוח ללא הסכמה (או באמצעות הסכמה שהושגה במירמה), ייחשב עבירת תקיפה. החוק מגדיר באופן ברור מהי תקיפה ולא מבחין בין תוצאות התקיפה. הכוונה היא שגם עבירות תקיפה שלא גרמו נזק פיזי ייחשבו עבירות פליליות כל עוד בוצעו ללא הסכמה.

איזה סוגי עבירות תקיפה יש?
כשמדברים על עבירות תקיפה חשוב להכיר את המושג "תקיפה סתם" שעוסק בעבירות "קלות" יחסית שלא מובילות לנזק פיזי כלשהו. עצם הכוונה לפגוע זוהי עבירה כך שגם דחיפה קלה או מכה חלשה יכולות להיתפס כעבירות תקיפה ולגרור עונשים. פרט לתקיפה סתם ישנן עבירות תקיפה חמורות יותר בניהן: תקיפה לשם פציעה, תקיפה חבלנית, תקיפת עובד ציבור, תקיפת בת/בן זוג, תקיפה הגורמת לחבלה של ממש ותקיפות נוספות. לאור ריבוי מקרי אלימות בישראל רשויות החוק רואות בחומרה רבה עבירות תקיפה ופועלת באופן נרחב כדי למגר אותן.

הגשת כתב אישום על תקיפה - מה אפשר לעשות?
במידה ואתם מואשמים בביצוע עבירת תקיפה והוגש נגדכם כתב אישום, חשוב לשכור שירותי עו"ד פלילי עם ניסיון בטיפול במקרים מסוג זה. כפי שציינו, החוק לא מגלה סלחנות על עבירות תקיפה ואתם עלולים למצוא את עצמכם מאחורי סורג ובריח. גם אם הכל קרה במקרה ובאופן שלא תכננתם שיקרה וגם אם אתם אנשים נורמטיביים לחלוטין. עו"ד פלילי מומחה בעבירות תקיפה יפעל להוכחת צדקתכם או חפותכם ובמקרים שאין אפשרות לחמוק מעונש הוא יעשה מאמצים למזעור נזקים. ייצוג משפטי חשוב מאוד במקרים האלו על מנת להציע את הפתרון האידיאלי הקיים.