אלימות במשפחה

מקרי אלימות בתוך המשפחה נחשבים לעבירות פליליות לכל דבר ועניין והעונשים עליהם יכולים להגיע לתקופות מאסר ממושכות בפועל

אלו יכולות להיות עבירות אלימות פיזית אך גם עבירות של התעללות נפשית. אלו יכולים להיות מעשי אלימות בין בני זוג, בין ילדים, בין הורים לילדים ובין קרובי משפחה מדרגות אחרות. כדי לדעת מה נחשבת לעבירת אלימות במשפחה ומה ניתן לעשות במקרה שאתם מעורבים במקרה מסוג זה, ניתן לפנות לייעוץ משפטי אצל עו"ד פלילי מור ברכה.
מהי אלימות במשפחה?
עבירות אלימות במשפחה כוללות סוגים שונים של התנהגויות אלימות בין בני משפחה מדרגות שונות. ההגדרה של עבירות אלימות במשפחה מתייחסת להתעללות פיזית, נפשית או מינית של בן משפחה אחד באחר בדרגות חומרה שונות. גם אם לא נגרם נזק פיזי כתוצאה מההתנהגות האלימה, היא תיחשב לעבירה פלילית שהעונש עליה יכול להגיע גם למאסר ממושך בפועל. זו יכולה להיות אלימות פיזית, אלימות מינית, אלימות נפשית, אלימות כלכלית, אלימות מילולית, הטרדות, איומים והתנהגויות נוספות. החוק רואה בחומרה רבה עבירות אלימות במשפחה מתוך העיקרון הברור שהמשפחה אמורה להיות המקום הבטוח והשפוי וכל מי שמאיים עליו צריך לשאת בעונשים כבדים.

"זה קורה במשפחות הכי טובות" - כך תתמודדו עם אלימות במשפחה
העניין עם עבירות אלימות במשפחה הוא שהן יכולות להתרחש בכל סוגי המשפחות. גם במשפחות נורמטיביות לחלוטין ממעמד סוציו אקונומי גבוה זה יכול לקרות. אם נפלתם קורבנות לאלימות במשפחה ניתן להיעזר במרכזי הסיוע הפועלים בכל רחבי הארץ ומעניקים עזרה ותמיכה בנפגעי אלימות במשפחה. אם אתם מעורבים בצד הפוגע מומלץ להצטייד בעו"ד פלילי עם ניסיון בטיפול במקרי אלימות במשפחה, שכן צפוי לכם הליך ארוך ובמידה ותוכח אשמתכם תהיו נתונים לעונשים כבדים ביותר.

כך תבחרו עו"ד פלילי לייצוג במקרי אלימות במשפחה
לא כל עו"ד יכול לייצג אתכם בהצלחה בתיקי אלימות במשפחה וגם לא כל עו"ד פלילי יוכל לעשות זאת. חשוב לבחור עו"ד עם ניסיון וידע בליווי מקרים מסוג זה, שכן הרגישות והמורכבות שלהם היא גדולה במיוחד. עו"ד עם ניסיון אמור להכיר את החוק על בוריו ולהשתמש בטכניקות משפטיות שינסו למזער נזקים עבור המיוצגים שלו. חשוב לבחור עו"ד פלילי רגיש שיוכל לייצג את האינטרסים שלכם בצורה נאמנה תוך הקפדה על ליווי רגיש, מכיל אך גם אסרטיבי ומקצועי.