זומנת לחקירה במשטרה? כך תפעל

זה מאיים, זה מפחיד, זה מפתיע (ברוב המקרים...) וזה מבלבל מאוד. זימון לחקירה הוא אף פעם לא נעים וגם אם לא עשיתם שום דבר שלא כחוק ואתם אנשים נורמטיביים לחלוטין, אתם עשויים למצוא את עצמכם מזומנים לחקירה.

זה יכול להגיע בבוקר בהיר אחד ולא להשאיר לכם יותר מידי ברירות, אתם תהיו חייבים להתייצב לחקירה. הדבר הראשון שעליכם לעשות במקרה כזה הוא לפנות לעו"ד לייעוץ משפטי ראשוני. פגישת ייעוץ אצל עו"ד בעל ניסיון תסייע בהפגת ענן הערפל ותאפשר לכם להירגע ולהגיע מוכנים יותר לחקירה. גם אם אתם "רק" עדים שוליים, מומלץ להתייעץ עם עו"ד טרם החקירה וכך להתמודד עם חוסר הוודאות של מה שמצפה לכם.

מה עושים כשמקבלים זימון לחקירה במשטרה?
זימון לחקירה משטרתית יכול להגיע בשיחת טלפון והוא יכול להגיע בצו כתוב אל דלת ביתכם. עם קבלת צו שכזה נסו לברר מהשוטר שנתן לכם אותו כמה פרטים שתוכלו. באיזה עניין אתם מוזמנים לחקירה? האם בתור חשודים בביצוע עבירה או בתור עדים לביצוע עבירה? שימו לב שעליכם להיות שקולים מאוד ברגעים האלו ולא לנדב שום מידע שלא כצורך. השוטר יכול לענות לכם, אך הוא גם יכול שלא, מה שאומר שתישארו עם סימני שאלה רבים. חשוב מאוד להיות מנומסים ולהימנע מתוקפנות שעלולה להיות בעוכריכם בהמשך הדרך. לאחר שהתבשרתם על הזימון לחקירה יש ליצור קשר עם עו"ד פלילי שישפוך אור על הדברים וינחה אתכם כיצד לפעול.

ייעוץ משפטי ראשוני - למה זה חשוב כל-כך?
ייעוץ ראשוני לאחר זימון לחקירה הוא גורלי ויש לו חשיבות עצומה. זוהי אחת הפגישות החשובות ביותר וממש לא מומלץ לוותר עליה. גם אם אתם משוכנעים בצדקתכם וגם אם אתם "רק" עדים, אל תוותרו על ייעוץ משפטי ראשוני אצל עו"ד פלילי. בפגישה יבחן עורך הדין את המקרה ויכין אתכם לקראת מה שמצפה לכם בחקירה. הוא יצייד אתכם בטיפים ועצות כיצד להתנהל, מה להגיד, מה לא להגיד ויסביר לכם שלב אחרי שלב מה מצפה לכם. ייתכן ופגישת ייעוץ אחת תספיק וייתכן ויידרשו פגישות נוספות כדי שתגיעו הכי מוכנים שאפשר לחקירה.

מה קורה בפגישת ייעוץ אצל עו"ד לפני חקירה במשטרה?
כפי שציינו לעיל, פגישת ייעוץ לפני חקירה היא פגישה גורלית וקריטית במיוחד. היא יכולה להשפיע באופן מובהק על התוצאות הסופיות ולהכריע בנוגע למעמדכם במהלך ולאחר החקירה. אל הפגישה תגיעו עם הזימון לחקירה שקיבלתם ועם כל מידע או מסמך נוספים שיש לכם בהקשר של החקירה. עדכנו את עורך הדין בכל הפרטים שיש ברשותכם וגם באלו שנדמים לכם כשוליים. עו"ד פלילי מקצועי יבחן את הדברים לעומקם ויצור תכנית פעולה להמשך. במהלך הפגישה הוא יסביר לכם בדיוק מה מצפה לכם בחקירה, יעלה תרחישים אפשריים וינחה אתכם בדיוק כיצד להתנהג. חקירות משטרה הן לא דבר של מה בכך אלא משהו שיש לקחת בכל הרצינות ולהגיע אליו מוכנים ככל האפשר. פגישת הייעוץ הראשונית אחראית על כך שתתייצבו לחקירה באופן הטוב ביותר.