פתח תפריט

החזרת רכוש תפוס מהמשטרה

תפיסת רכוש של אזרחים על ידי משטרת ישראל היא לא אירוע נדיר במיוחד. לא פעם זה קורה כאשר הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות:

זו יכולה להיות תפיסה של רכוש לצורכי חקירה (למשל פלאפונים, מצלמות ומחשבים), וזה יכול להתרחש מסיבות אחרות. המשטרה לקחה לכם רכוש שיקר לכם ואתם זקוקים לו? ברוב המקרים היא תחזיר לכם אותו לאחר שתסיים לעשות בו שימוש. מתי זה יקרה? אין דד ליין ספציפי וברמת העיקרון מותר לה להחזיק ברכוש כמה זמן שדרוש לה לצרכי חקירה או לצרכים פליליים אחרים. במקרים מסוימים הרכוש יושב אליכם במקביל להגשת כתב האישום, ובמקרים אחרים זה יכול להתארך אף יותר. כדי לזרז את התהליך תוכלו להיעזר בשירותיו של עו"ד מור ברכה, מומחה בתחום הפלילי ובעל ניסיון רב שנים בהחזרת רכוש תפוס מהמשטרה.

רכוש תפוס מוביל לפגיעה משמעותית בשיגרת החיים
לא משנה איזה רכוש המשטרה תפסה לכם, כנראה שזה יוביל לפגיעה משמעותית בשגרה שלכם. זה כואב אם מדובר בפלאפון או במחשב, וזה כואב במיוחד אם מדובר על רכב תפוס או רכוש נחוץ אחר. בלא מעט מהמקרים אנו עדים למקרים בהם ידה של המשטרה קלה על ההדק בתפיסה של רכוש מחשודים או נאשמים.

מתי רשאית המשטרה לתפוס רכוש פרטי?
בכל מצב בו יש חשד שהרכוש המסוים עשוי לשמש כדי לבצע עבירה, או שהוא יכול לשמש ראייה בהליך פלילי כלשהו, המשטרה רשאית לתפוס אותו. 

איך אפשר להחזיר רכוש תפוס מהמשטרה?
ברמת העיקרון ועל פי החוקים על המשטרה להחזיר רכוש שנתפס בתוך פרק זמן של חצי שנה. בפועל מה שקורה הוא שבאמצעות הארכה של הצווים היא מחזיקה פעמים רבות ברכוש עד להגשת כתב אישום, מה שיכול לקרות מעבר לחצי שנה. מדובר בפרק זמן ארוך למדי בו הרכוש החשוב והחיוני שלכם לא יכול לשמש אתכם. יש מה לעשות! ניתן להגיש בקשה להשבת תפוס. עו"ד מור ברכה כאן לשירותכם.
צרו איתנו קשר